Güven Ve Konfor İle Sorunsuz Yolculuklar...

Sosyal Sorumluluk

Yeşil Taşımacılık

İstaş Turizm, taşımacılık faaliyetlerinin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirgemeye çalışarak tüm taşımacılık süreçlerini çevreye en az zarar verecek şekilde gerçekleştirmektedir.

2017 yılında, aktif güzergah planlamasıyla hem yakıt tasarrufu sağlamış, hem de karbondioksit salınımını azaltarak yaklaşık 2.000 ağaçlık bir ormanın yok olmasını önlemiştir. Zorunlu karayolu taşıma faaliyetleri için öz mal araç filosunun tamamını, AB'nin CO2 emisyon standartlarına uygun olarak Euro/5 ve Euro/6 normlarındaki araçlarla yenilemiştir. Filosundaki tüm araçların, üretici firmaların yetkili temsilcileri tarafından düzenli olarak ses ve egzoz emisyon testlerine tabi tutularak kontrolleri yapılmaktadır. Araçların iç ve dış temizliğinde kullanılan malzemeler çevre dostudur.

2017 Tasarruf Rakamları

Awesome ImageYeşil Ofis

ok İstaş Turizm'in tüm tesislerinde ve genel merkezinde, başta su ve elektrik gibi enerji kaynakları tasarruflu kullanılır.

ok Zorunlu haller dışında kağıt kullanımı tamamen durdurulmuştur.

ok Kağıt ve pil atıklarını toplamak üzere ayrı oluşturulmuş geri dönüşüm üniteleri bulundurulur ve bunlar periyodik olarak ilgili geri dönüşüm merkezlerine gönderilir.

ok Ofis temizliğinde kullanılan malzemeler çevre dostudur.

ok Gün ışığından daha fazla yararlanmak üzere ofis çalışma saatleri yaz saati ve kış saati olarak yılda 2 kez yeniden düzenlenir.